Blog
Które marki samochodów są najchętniej przyjmowane w skupach?
Przedsiębiorstwa zajmujące się skupem aut używanych rozwiązują podstawowe problemy każdego właściciela auta, które trafia na sprzedaż: marnowanie czasu na znalezienie chętnego na zakup. Próba samodzielnej sprzedaży samochodu może trwać dość długo, nawet kilka miesięcy. W skupie aut takiego problemu nie ma, ponieważ samochód zostaje tam sprzedany od ręki, a zapłata następuje w dniu podpisania umowy. Transakcję poprzedza umówienie się z pracownikiem na wycenę. A które marki są najczęściej skupowane?
Czy można odzyskać na własność części z demontowanego samochodu?
Stan, w którym auto nie zapewnia bezpiecznej jazdy sprawia, że samochód nadaje się do rozbiórki. Przed oddaniem pojazdu na skup często pojawia się pytanie, czy niektóre z jego części można odzyskać na własność. Poniżej odpowiadamy na to pytanie.
Jakie uprawnienia powinny posiadać punktu skupu samochodów?
Każda firma zajmująca się odpadami musi posiadać szereg uprawnień potwierdzonych odpowiednimi pozwoleniami. W tym wpisie omawiamy jakie pozwolenia muszą posiadać legalne stacje demontażu pojazdów.
Na czym polega idea recyklingu samochodowego?
Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale branża automotive jest liderem, jeśli chodzi o recykling części. Ponad 90% masy auta jest ponownie wykorzystywane, czy to w formie części zamiennych, czy źródła surowców. Dlatego poniżej opisujemy proces recyklingu samochodu, od oddania auta do skupu po przetopienie jego części.
Złomowanie ,,na dziko" - czy to już plaga?
Mimo że porzucanie aut, ich nielegalny demontaż oraz oddawanie do nielegalnych punktów skupu stają się coraz mniej powszechnym problemem, to nadal można trafić na przypadki nielegalnego i nieekologicznego złomowania aut. Dlatego w tym artykule pokazujemy konsekwencje nielegalnego i zalety legalnego złomowania aut.
Samodzielny demontaż auta - dlaczego nie należy tego robić?
Żywotność każdego samochodu jest ograniczona, ponieważ jego główne podzespoły z czasem ulegają sporemu zużyciu, co zwykle sprawia, że dalsza eksploatacja staje się nieopłacalna. Wiąże się to zarówno z obniżeniem komfortu jazdy, jak i z mniejszym poziomem bezpieczeństwa, który nierzadko powoduje, że przejście obowiązkowego badania technicznego staje się trudne lub niemożliwe. Problemem jest też fakt, iż w starszych pojazdach znacznie częściej przydarzają się usterki, których usunięcie staje się coraz kosztowniejsze. W takiej sytuacji wielu kierowców rozważa demontaż samochodu. Przekonajmy się, czy można to zrobić we własnym zakresie.
Co się dzieje z pozostałościami pojazdu po zezłomowaniu?
Wiele osób oddając swój stary lub zniszczony samochód na złom zastanawia się, co dalej będzie działo się z ich autem? W tym artykule pokazujemy, co dzieje się z samochodem po oddaniu go do legalnej stacji demontażu, takiej jak arpolautoskup.pl.
Czy wyjmowanie części z auta przed złomowaniem ma sens?
Wielu właścicieli aut, które swoje dobre lata mają już za sobą, zastanawia się nad zezłomowaniem pojazdu. Wielu z nich, chcąc zaoszczędzić lub zarobić rozważa wymontowanie cennych części. Legalność i praktyczność takiego rozwiązania opisujemy poniżej.