Blog
Co warto wiedzieć na temat skupu aut?
Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, co zrobić ze swoim starym lub uszkodzonym samochodem? Może prowadzisz firmę i chciałbyś szybko pozbyć się floty niewykorzystywanych pojazdów? W takim przypadku skup aut to doskonałe rozwiązanie!
Jak przebiega procedura oddania pojazdu w skupie aut?
Żywotność samochodów jest dość ograniczona. Dzieje się tak zarówno ze względu na ryzyko poważnych uszkodzeń w przypadku kolizji lub wypadku oraz orzeczenia szkody całkowitej, jak i stopniowego zużywania się poszczególnych podzespołów i takiego pogorszenia się stanu technicznego, iż naprawy stają się nieopłacalne, a szanse pomyślnego przejścia badań technicznych są znikome. Rozwiązaniem w takich sytuacjach będzie skorzystanie z oferty firm, które oferują skup aut za gotówkę. Warto jednak pamiętać, że wiąże się to z koniecznością dopełnienia pewnych formalności oraz dostarczenia pojazdu przedsiębiorstwu zajmującemu się demontażem i recyklingiem. Przekonajmy się, jak wygląda to w praktyce.
Jak przebiega oddanie samochodu do punku skupu aut?
Aby zakupić nowe auto, często musimy najpierw pozbyć się starego – a jednym z coraz popularniejszych rozwiązań w Polsce są właśnie punkty skupu aut.
Czy skupy aut przyjmują pojazdy powypadkowe?
Pozbycie się niepotrzebnego auta może stanowić spore wyzwanie, zwłaszcza kiedy jest ono uszkodzone, bądź powypadkowe. Czy takie pojazdy mogą zostać oddane do skupu?
Czy niekompletny samochód można oddać na skup?
Czy chcesz oddać samochód do skupu? Bez względu na to, czy chcesz sprzedać samochód w dobrym stanie, czy też samochód, który nadaje się jedynie do złomowania, ważne jest pamiętanie o kilku zasadach. Jakich? Temat ten omawiamy w naszym artykule.
Czy skupy aut przyjmują uszkodzone pojazdy?
Pozbycie się niepotrzebnego już samochodu może być dość problematyczne, jeżeli jest on uszkodzony. Ze względu na dużą dostępność aut wozy, w których brakuje części elementów lub wiele podzespołów jest niekompletnych bądź nie działa prawidłowo, nie cieszą się zainteresowaniem ze strony nabywców. Jeśli pojawiają się na nie chętni, to nierzadko mają oni zamiar dokonać demontażu, a następnie sprzedać pozyskane części. Jest to ryzykowne dla sprzedającego, ponieważ może nastąpić bez przerejestrowania, co pociąga za sobą rozmaite kłopoty m.in. z polisą OC czy wyrejestrowaniem. Alternatywą pozostaje zapoznanie się z ofertą dobrego skupu pojazdów. Przekonajmy się, czy można do niego przekazać również samochody uszkodzone.
Jak zabezpieczyć wrak przed oddaniem go do kasacji?
Pojazdy, których naprawa jest nieopłacalna, mogą zostać poddane kasacji. Należy jednak pamiętać o kilku czynnikach, które sprawią, że proces ten będzie odbywał się prawidłowo i zgodnie z prawem. O jakich elementach mowa? Temat ten omawiamy w naszym artykule.
Na co zwrócić uwagę, wybierając skup aut?
Wszystkie maszyny, urządzenia mechaniczne i pojazdy mają określoną żywotność przewidzianą przez swego projektanta. Wraz z upływem czasu oraz za sprawą intensywnej eksploatacji zamontowane w nich podzespoły systematycznie tracą swoje właściwości, stając się bardziej podatne na awarie, a nierzadko także mniej bezpieczne. W sytuacji, gdy dalsze utrzymywania auta okazuje się trudne z uwagi na ciągłe usterki i coraz wyższe koszty ich usuwania, jedyną sensowną opcją staje się kasacja pojazdu. Przekonajmy się, gdzie można jej legalnie dokonać i zobaczmy, dlaczego jest to tak ważne.